SAMSUNG ROZPOCZYNA PRODUKCJĘ CHIPÓW ASIC DO WYDOBYWANIA BITCOINA. PIERWSZY POWAŻNY RYWAL BITMAIN?

31.01.2018, Mateusz Michalak

SAMSUNG ROZPOCZYNA PRODUKCJĘ CHIPÓW ASIC DO WYDOBYWANIA BITCOINA. PIERWSZY POWAŻNY RYWAL BITMAIN?

Samsung Electronics potwierdził, że podpisał kontrakt na mocy którego będzie dostarczał kluczowe półprzewodniki dla nieujawnionego chińskiego producenta sprzętu górniczego do kopania Bitcoina. Ostatnio Samsung wyraził zainteresowanie półprzewodnikami do maszyn wydobywających Bitcoina, po podpisaniu umowy z rosyjską firmą dostarczającą hardware dla górników Bitcoina – Baikal.

PÓŁPRZEWODNIKI

Samsung (Yes Samsung) has entered production phase of ASIC miners and mining equipment specialized for bitcoin and cryptocurrency mining. This is unprecedented. I believe this would provide Bitmain its first real competitor.https://twitter.com/CoinKor/status/958266708254326784 

Według elektronicznego giganta, firma zakończyła w zeszłym roku proces opracowywania półprzewodników ASIC (Application Specific Integrated Circuit) dla górnictwa Bitcoina. Jak podaje koreański The Bell w tym miesiącu rozpoczęła się masowa produkcja.

Rzecznik prasowy firmy powiedział: “Jesteśmy w środku działalności odlewniczej,  która zaopatruje chińską firmę zajmującą się wydobywaniem wirtualnych walut „.

Samsung rozpoczął produkcję ASIC, które są chipami zaprojektowanym na żądanie w celu optymalizacji wydobycia Bitcoina. Górnictwo kryptowalut staje się coraz droższe, wraz z coraz większą adaptacją największej kryptowaluty i rosnącym hash rate sieci BTC. Aby być rentownym, konieczny jest szybki i energooszczędny sprzęt. Podmioty zajmujące się wydobywaniem Bitcoina na dużą skalę zleciły wykonanie dedykowanych ASIC chipów dostosowanych do ich eksploatacji.

Wcześniejsi górnicy używali głównie kart graficznych do kopania Bitcoina po tym jak procesory przestały być wystarczające. Od 2013 r. przemysł wydobywczy zaczął używać chipów ASIC.

GÓRNICY Z CHIN

Wydobywanie Bitcoina wymaga coraz większej ilości energii. Największe światowe firmy górnicze poszukiwały krajów o stosunkowo niskich kosztach energii. Pomimo niedawnych kryzysówChiny pozostają największą bazą górnictwa kryptowalut, ze względu na stosunkowo niskie koszty energii. Chiński BitMain jest jedną z największych firm wytwarzających hardware do wydobywania kryptowalut. BitMain rozwija własną rodzinę koparek do wydobycia m.in. Bitcoina, Dash, Litecoin i Siacoin o współnym oznaczeniu Antminer.

Analitycy z Samsung Securities powiedzieli:

Podczas gdy Samsung może dążyć do zwiększenia zysków poprzez dostarczanie niektórych ASIC, udział Samsunga w całym sektorze półprzewodników nie jest duży. Co więcej spodziewamy się, że rynek półprzewodników jest trudny.

Wzrost konkurencji w górniczej niszy sprzętowej prawdopodobnie doprowadzi do spadku cen sprzętu górniczego. To z pewnością dobra wiadomość dla górników i producentów kart graficznych.Artykuł pobrany ze strony:

https://dowbit.pl/samsung-gornictwo-bitcoin/